Home Aktualności Kajetanowicz i Szczepaniak na piątym miejscu i z wygraną jednego odcinka

Kajetanowicz i Szczepaniak na piątym miejscu i z wygraną jednego odcinka

0
Dzisiaj wieczorem zakończył się pierwszy etap rywalizacji w ósmej rundzie Rajdowych Mistrzostw Świata 2019, Rajdzie Sardynii. Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak nowym samochodem Skoda Fabia R5, pokonali 8 odcinków specjalnych i ponad 120 km wymagających, szutrowych tras. Pokazali świetne tempo, wygrywając jeden z odcinków specjalnych! Polacy plasują się aktualnie na piątej pozycji w kategorii WRC 2. 
 
Dzień okazał się niezwykle wymagający dla startujących w Rajdzie Sardynii załóg. Druga pętla piątkowego etapu Rajdu Sardynii 2019, podobnie jak pierwsza, przyniosła wiele emocji. Wysokie temperatury, kurz, unoszący się w powietrzu pył oraz charakterystyczne dla tych tras kamienie, wpływały na zmiany wyników w dzisiejszych odcinkach specjalnych. Na szczęście załodze LOTOS Rally Team udało się zakończyć każdy z odcinków. Polacy po dzisiejszym dniu według nieoficjalnych wyników, zajmują piątą pozycję.
– Pierwszy dzień w Skodzie za nami. Było trochę trudności, ale także dużo frajdy. Kiedy wszystko działa, jak należy, kiedy nie łapiemy kapci, a dzisiaj mieliśmy dwa, to jest naprawdę dobrze! Trzeba umiejętnie zarządzać oponami, mamy na nie limity – a te opony, chociaż są dobre, bo korzystamy z najlepszych – to jednak konsumpcja ich jest bardzo duża. Teraz trzeba się wyspać i jutro atakować dalej! – podsumował rajdowy dzień Kajetan Kajetanowicz, trzykrotny Rajdowy Mistrz Europy.

W sobotę kolejne zmagania. Załoga będzie miała do pokonani trzy próby w dwóch pętlach, w tym najdłuższy w Rajdzie Sardynii odcinek, ponad 28-kilometrowy Monti di Ala. Jutrzejsze starty rozpoczną się tuż po godz. 8.00.
Starty Kajetana Kajetanowicza wspierają: strategiczny partner LOTOS Rally Team – Grupa LOTOS, a także Delphi Technologies, Driving Experience oraz Pirelli.