Home Aktualności W końcu to zrobił! Miko Marczyk Królem Karowej
W końcu to zrobił! Miko Marczyk Królem Karowej

W końcu to zrobił! Miko Marczyk Królem Karowej

0

Miko Marczyk i Szymon Gospodarczyk wygrali Kryterium Karowa, zamykające 61. Rajd Barbórka. Załoga prowadząca Skodę Fabia RS Rally2 pokonała Michała Ratajczyka i Jędrzeja Szcześniaka (Skoda Fabia Rally2) oraz braci Jarosława i Marcina Szejów (Skoda Fabia).

Kiedy do zakończenia rywalizacji pozostało już tylko dziesięciu zawodników, wydawało się, że w tym roku pierwszoplanową rolę odegra na Karowej… pogoda. Zaczął padać dosyć intensywny śnieg i w efekcie na pozycji lidera przez długi czas utrzymywali się Jakub Matulka i Daniel Dymurski w Fordzie Fiesta Rally3 Evo. Daniel Dymurski wie dokładnie, jak smakuje podium na Karowej, bo przez wiele lat pilotował Tomasza Kuchara, który przed dekadą wygrywał Kryterium Asów seryjnie.

Ofiarą sypiącego śniegu stał się między innymi ubiegłoroczny triumfator Karowej, Łukasz Byśkiniewicz, który ostatecznie zajął piąte miejsce. Kiedy wydawało się, że Jakub Matulka ma realne szanse na podium, a może nawet wygraną na Karowej, opady znacznie się zmniejszyły i ostatnia czwórka listy startowej ruszyła do walki już w zdecydowanie lepszych warunkach.

Błąd popełnił Kacper Wróblewski i po dołożeniu przez sędziów pięciu sekund kary wypadł z rywalizacji o wygraną. Takich problemów nie mieli Jarosław Szeja, Michał Ratajczyk i Miko Marczyk, którzy spychali Jakuba Matulkę na kolejne pozycje i ostatecznie to ta trójka zajęła całe podium Kryterium Asów.

Dla Miko Marczyka i Szymona Gospodarczyka była to pierwsza wygrana w Kryterium Karowa. Wcześniej załoga Skody Fabii RS Rally2 wygrała też klasyfikację generalną 61. Rajdu Barbórka.

Czołówka Kryterium Asów:

  1. Miko Marczyk / Szymon Gospodarczyk Skoda Fabia RS Rally2 2:10,75
  2. Michał Ratajczyk / Jędrzej Szcześniak Skoda Fabia Rally2 +01,27
  3. Jarosław Szeja / Marcin Szeja Skoda Fabia Rally2 +1,92
  4. Jakub Matulka / Daniel Dymurski Ford Fiesta Rally3 Evo +2,97
  5. Łukasz Byśkiniewicz / Daniel Siatkowski VW Polo GTi RS +3,07

źródło: barborka.pl
foto: MikoMarczyk