Home Aktualności Koszyce i Tytuł Mistrza Polski dla Marczyka
Koszyce i Tytuł Mistrza Polski dla Marczyka

Koszyce i Tytuł Mistrza Polski dla Marczyka

0

Na rajdzie Koszyc nie było niespodzianek. Liderzy klasyfikacji pewnie wygrali ostatnią rundę ProfiAuto Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski i sięgnęli po tytuł mistrzowski. Po zdobyciu tytułu Michelin Talent Factory jest to już drugi tytuł młodego kierowcy z Łodzi w tym roku, a to jeszcze nie koniec ponieważ Miko z Szymonem mają także realną szansę na tytuł vice Mistrzów Europy.

Drugie miejsce w rajdzie Koszyc i tytuł vice Mistrzów Polski dosyć pewnie wywalczył Wojtek Chuchała wraz ze swoim pilotem Sebastianem Rozwadowskim.

Ciekawy przebieg miała walka o trzecią lokatę w rajdzie Koszyc i trzeci stopień podium w klasyfikacji sezonu. Przed rajdem Koszyc największe szanse nawet na tytuł vice mistrzowski miały załogi Kasperczyk/Syty i Wróblewski/Wróbel. Obie załogi miały taką samą liczbę punktów, tak więc o końcowym wyniku miał zadecydować wynik jaki obie załogi uzyskają na Słowacji. Po pierwszym etapie bliższy szczęścia był Wróblewski, który zajmował 4 pozycję i wyprzedzał Kasperczyka o 25,1 sek. W tej sytuacji za czwarte miejsce w klasyfikacji etapu Wróblewski otrzymywał 2 punkty, a Kasperczyk za piąte 1 punkt. Jednak drugiego dnia Kasperczyk mocno przyspieszył, wygrał z Wróblewskim wszystkie odcinki, a dzień zakończył zwycięstwem dodatkowo punktowanego Power Stage. Szarża Kasperczyka i Sytego pozwoliła załodze odrobić straty do Wróblewskiego i wyprzedzić go w klasyfikacji rajdu o 1,4 sek. Tym samym tytuł II vice Mistrzów należy do załogi Tiger Rally Team.

W Koszycach świetny występ zaliczyli Łukasz i Tomek Kotarbowie, którzy zajęli trzecie miejsce tracąc do drugiego Chuchały 13 sek.

Ciekawie było także w klasyfikacji 2WD. Przy bardzo niskiej frekwencji faworyci czyli Brzeziński z Burkatem i Bubik z Martynkiem musieli skupić się na dojechaniu do mety, aby zagwarantować sobie tytuły. Zadanie z pozoru łatwe okazało się nieco trudniejsze. Bubik musiał wycofać się już pierwszego dnia z powodu awarii napędu, a Brzeziński borykał się z awarią hamulców. W takich okolicznościach na mecie pierwszego etapu na pierwszym miejscu zameldowała się załoga Błażej Gazda/ Maciej Mikuliszyn, która pod nieobecność Sroki i Kielara miała na tym rajdzie do ugrania miejsce na podium w końcowej klasyfikacji mistrzostw. Bubik powrócił do rywalizacji drugiego dnia i wygrał drugi etap rajdu, a Brzeziński naprawił hamulce, odrobił stratę do gazdy i wygrał Rajd Koszyc. Gazda był na drugim miejscu, a na trzecim duet Tochowicz/Białowąs.

Finalnie najwięcej na Słowacji zyskała załoga Gazda/Mikuliszyn, która po świetnym występie wskoczyła na podium klasyfikacji 2WD zdobywając tytuł II Vce Mistrza Polski. Bubik zdobył tytuł Vice Mistrza, a na najwyższym stopniu stanęli Brzeziński z Burkatem.

Warto dodać, że Bubik zdobył także tytuł mistrzowski w klasie Open 2WD, a Gazda i Mikuliszyn tytuł Vice Mistrzowski w klasie 4.

W klasie Open 4WD pomimo zwycięstwa w Koszycach załogi Roefler/Bała tytuł Mistrzów Polski powędrował w ręce Kowala i Lenkowskiego.

Rajd Koszyc był ostatnią tegoroczną rundą ProfiAuto RSMP. Wszystkie tytuły mistrzowskie są jeszcze nieoficjalne i wymagają zatwierdzenia przez Główną Komisję Sportu Samochodowego, ale już dziś jako rsmp.pl składamy wszystkim zwycięzcom wielkie gratulacje i dziękujemy za wspólny sezon.