Home Aktualności Piotrowski i Mroszczyk wygrywają 2. Rajd Ziemi Głubczyckiej!
Piotrowski i Mroszczyk wygrywają 2. Rajd Ziemi Głubczyckiej!

Piotrowski i Mroszczyk wygrywają 2. Rajd Ziemi Głubczyckiej!

0

Rafał Piotrowski i Adrian Mroszczyk zwyciężyli w 2. Rajdzie Ziemi Głubczyckiej! Załoga jadąca Renault Clio wygrała dwa z sześciu rozegranych odcinków specjalnych, kończąc pozostałe w czołowej piątce. Równe i dobre tempo pozwoliło na wypracowanie blisko 20 sekund przewagi nad kolejną z załóg. Podium w Głubczycach uzupełnili Dariusz Badura z Januszem Wołkiem (Honda Civic Type-R) oraz Adam Rachfał ze Sławomirem Leją (Honda Civic).

Szósty odcinek specjalny, Rycerskie 3, wygrali Michał Rokita z Michałem Kłosem (Renault Clio), pokonując aż o 8,3 s Marcina Kanika z Adamem Sroką (Honda Civic). Trzeci czas uzyskali triumfatorzy rajdu, Piotrowski i Mroszczyk (+8,4 s). Kolejna próba została przerwana w trakcie przejazdu załóg poprzedzających stawkę rajdu okręgowego, po wypadku duetu Wrocławski/Dobrowolski, co to oznaczało koniec ścigania.

Za podium złożonym z załóg Piotrowski/Mroszczyk (zwycięzcy klasy RO 1), Badura/Wołek (+19,5 s) i Rachfał/Leja (+25,8 s, zwycięzcy klasy RO 2) uplasowali się Rokita z Kłosem (+37,0 s), Ciombor z Boryckim (+41,7 s), Kanik ze Sroką (+44,1 s), Załęcka z Pawłowskim (+59,3 s), Zardzewiały z Kołodziejem (+1:04,8 s), Bronicz z Wojtiuk (+1:13,6 s),. Dziesiątkę zamknęli Pasterak i Gładysz (+2:02,7 s). W klasie Puchar Peugeot/Citroen triumfowali Kamiński i Klaja.

Zobacz klasyfikację końcową 2. Rajdu Ziemi Głubczyckiej

fot. Janusz Boruta

Pięć z siedmiu odcinków specjalnych w klasie OPEN 1 wygrali Tomasz Kasperczyk i Damian Syty (Volkswagen Polo GTI R5), triumfując w rywalizacji. Załoga TIGER Rally Team była jednocześnie najszybszą w całym rajdzie, jednak zgodnie z zapisami regulaminu klasy OPEN nie są brane pod uwagę w klasyfikacji generalnej. Drugie miejsce wywalczyli Kacper Wróblewski i Jakub Wróbel, którzy jadąc także Volkswagenem zapisali na swoje konto OS 4 i OS 6. Na trzecim stopniu podium staną Łukasz Byśkiniewicz i Zbigniew Cieślar, którzy zyskali je po nadaniu 30 sekund kary za potrącenie szykan duetowi Marcin Słobodzian i Robert Hundla (obie załogi w Hyundaiach i20 R5).

fot. Janusz Boruta

W klasie OPEN 2 prym wiedli Kamil Bolek i Bartosz Herban (Peugeot 208), którzy mimo 10 sekund kary polali się szampanami za pierwsze miejsce. Drugi stopień podium padł łupem Jacka Poloka i Ryszarda Ciupki (Ford Fiesta), a na trzecim stanęli Artur Banasiewicz i Paweł Drahan (Peugeot 208).

fot. Janusz Boruta

W rywalizacji SKJS od początku najszybciej radził sobie duet Sikora/Sikora (Subaru Impreza), który zwyciężył w klasie K4* i pokonał w generalce Świdra z Grzywaczewskim o 8,9 s (Honda Civic). Podium uzupełnił duet Bojdoł/Bojdoł (Renault Clio RS). Najszybszą załogą SKJS był duet Zieliński/Michorczyk, jadący w klasie Gość (Subaru Impreza).

Zobacz klasyfikację końcową 2. Rajdu Ziemi Głubczyckiej (SKJS)

źródło: RSMSL.PL