Home Aktualności Rajd Elektrėnai (Rajd Elektreny)

Rajd Elektrėnai (Rajd Elektreny)

0

Rozgrywany na Litwie Rajd Elektrėnai  jest w tym sezonie po raz drugi rundą RSMP. Nazwa rajdu pochodzi od miasta Elektrėnai (Elektreny) oraz regionu w którym rajd jest organizowany po raz piąty. Pierwszą edycję tej imprezy przeprowadzono w roku 2015. W sezonie 2018 rajd debiutował jako runda RSMP, a swoje pierwsze w karierze zwycięstwo w mistrzostwach Polski odniósł Mikołaj Marczyk.

NOCLEGI NA RAJD RZESZOWSKI – Hotel Polonia Rzeszów

Miejscowość Elektreny założona w 1961 roku znajduje się w połowie liczącej 100 kilometrów drogi pomiędzy Wilnem i Kownem, a jej nazwa pochodzi od znajdującej się tam elektrowni. Przez miasto przepływa rzeka Strawa. Elektreny słynie z drużyny hokejowej, która 23 razy wywalczyła tytuł mistrza Litwy.

Tegoroczna edycja rajdu zostanie rozegrana w dniach 12 – 13 lipca. Pierwszego dnia planowany jest tylko krótki, przejeżdżany dwukrotnie asfaltowy superoes na ulicach miasta. W drugim dniu 14 szutrowych, szybkich odcinków specjalnych (7 oesów przejeżdżanych dwukrotnie). Łączna długość prób sportowych to 102 kilometry.

Bazą rajdu jest miasto Elektreny, a biura rajdu zostaną zlokalizowane w Centrum Kultury przy ulicy Draugystės 2. Na liczącym 700 metrów zamkniętym dla ruchu odcinku tej ulicy zostaną wyznaczone park serwisowy oraz zamknięty park maszyn.

www.rallyelektrenai.lt

źródło: RSMP.pl