Home Aktualności Miko Marczyk z Szymonem Gospodarczykiem po raz drugi wygrywają w Wieliczce!
Miko Marczyk z Szymonem Gospodarczykiem po raz drugi wygrywają w Wieliczce!

Miko Marczyk z Szymonem Gospodarczykiem po raz drugi wygrywają w Wieliczce!

0

Jadący Skodą Fabia Rally 2 EVO Miko Marczyk i Szymon Gospodarczyk po raz drugi z rzędu wygrali PLATINUM Rajd  Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza, rozegrany w dniach 24 – 26 marca w Wieliczce i okolicach. „Eksportowa” załoga Orlen Teamu wygrała wszystkie 10 odcinków specjalnych, ich przewaga na mecie rajdu nad następną załogą wyniosła aż 49 sekund. Z 42 załóg, które przystąpiły do niedzielnej odsłony Memoriału, z mecie zameldowało się 37 załóg.

Za ich plecami toczyła się ostra walka o miejsca na podium rajdu. Na miejscu drugim w klasyfikacji generalnej sklasyfikowano załogę specjalizująca się w wyścigach górskich: Sebastiana Steca, pilotowanego przez wyścigowego konkurenta, Michała Sowę (Ford Fiesta). O ich drugim miejscu zadecydowała pięciosekundowa kara, którą otrzymali za potrącenie szykany, Wiesław Bąk i Marcin Drewniak ( Skoda Fabnia). W efekcie o drugim miejscu w rajdzie zadecydowało 0,1 sekundy!

W PLATINUM 7 Rajdzie Memoriale Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza załogi klasyfikowane były według pojemności silnika i rodzaju napędu ( 2 WD i 4 WD) na trzy klasy. W najmocniejszej klasie 3 kolejność była identyczna jak w „generalce” rajdu, w klasie 2 wygrali zapowiadający powrót do Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polskii Michał Streer z Karoliną Szulęcką – Streer ( Peugeot 208 Rally 4), zaś w klasie 1 bezkonkurencyjni byli Rafał Kręcioch z Marcinem Szeją ( Peugeot 208).

Tradycja wielickich memoriałów, rozgrywanych od 2007, jest prowadzenie klasyfikacji historycznej. Także podczas tegorocznych zawodów liczni kibice, zgromadzeni wzdłuż odcinków specjalnych, mieli okazję obserwowania zmagań oryginałów i  replik legendarnych aut rajdowych, w tym modeli, którymi ścigali się patroni zawodów: Janusz Kulig i Marian Bublewicz. W tej klasyfikacji, mimo sobotnich problemów z turbosprężarką, zwyciężyli Grzegorz Olchawski z Jakubem Wróblem, dysponujący repliką B- Grupowego Audi Quattro S1, którym w najlepszych czasach istnienia Grupy B ścigał się Bjoern Valdegard.

Miko Marczyk z Szymonem Gospodarczykiem, oprócz wygranej w klasyfikacji generalnej, wywieźli z Wieliczki także puchary za wygraną klasę 3, puchary Burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka) za najlepsze czasy przejazdów sobotnich nocnych odcinków poprowadzonych przez centrum miasta i puchary Prezesa Solnego Miasta ( wielicki kompleks sportowy, na terenie którego zlokalizowano baze rajdu i start do trzech niedzielnych odcinków specjalnych) za najlepsze czasy przejazdów tych odcinków.

Zawodnikom, jak co roku towarzyszyła Beata Bublewicz, córka mariana Bublewicza, gorąca orędowniczka memoriałów, zas  Gościem specjalnym PLATINUM 7 Rajdu Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza był Greg Collins,  współtwórca działającej w Wielkiej Brytanii, Polsce, Quatarze i USA firmy zajmującej się personalizacją samochodów gwiazd światowego showbiznesu, gwiazda telewizyjnych seriali, m.in. cyklu „Odjazdowe bryki braci Collins”. Gość zawodów przejechał trasę memoriału Subaru Imprezą, ale – jak na gwiazdę przystało – zapoznanie się z niedzielnymi odcinkami specjalnymi przejechał potężnym…Maybachem.

Organizatorzy memoriału z Automobilklubu Krakowskiego już dziś zapowiadają kolejną edycję tych unikatowych zawodów w 2024.

Źródło: Biuro Prasowe PLATINUM 7. Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza
Foto: FB Miko Marczyk