Home Aktualności Tochowicz i Białowąs wygrywają ProfiAuto 46. Rajd Cieszyńska Barbórka 2022. Krzysztof Stańdo i Dariusz Gurdziołek wygrywają rajd w klasyfikacji generalnej rajdu okręgowego
Tochowicz i Białowąs wygrywają ProfiAuto 46.  Rajd Cieszyńska Barbórka 2022. Krzysztof Stańdo i Dariusz Gurdziołek  wygrywają rajd w klasyfikacji generalnej rajdu okręgowego

Tochowicz i Białowąs wygrywają ProfiAuto 46. Rajd Cieszyńska Barbórka 2022. Krzysztof Stańdo i Dariusz Gurdziołek wygrywają rajd w klasyfikacji generalnej rajdu okręgowego

0
  • Michał Tochowicz i Piotr Białowąs przejechali trasę ProfiAuto 46. Rajdu Cieszyńska Barbórka w najkrótszym czasie
  • Kamil Bolek i Łukasz Jastrzębski jadący w barwach firmy Kratki zajmują 2. miejsce ze stratą zaledwie 0,7 s.
  • Krzysztof Stańdo i Dariusz Gurdziołek wygrywają rajd w klasyfikacji generalnej rajdu okręgowego
  • Maciej Hawro i Wojciech Kolaczek zostają mistrzami Śląska oraz mistrzami Południa

Końca dobiegł ProfiAuto 46. Rajd Cieszyńska Barbórka. Według nieoficjalnych wyników najszybciej trasę klasyka pokonali Michał Tochowicz i Piotr Białowąs, reprezentujący barwy ProfiAuto. Zaledwie 0,7 s stracili do nich Kamil Bolek i Łukasz Jastrzębski, jadący w barwach firmy Kratki. Podium rajdu skompletowali Piotr Parys i Andrzej Górski.

Tochowicz i Białowąs w klasie Open 1 wygrali wszystkie próby rajdu i cały rajd, pokonując załogi Parys / Górski oraz Pisz / Gerber. To samo można powiedzieć o załodze Bolek / Jastrzębski, z tym, że oni wszystkie odcinki rajdu wygrali w klasie Open 2, pokonując na mecie uzupełniające podium duety Świder / Borycki oraz Górny / Roik.

Jeśli chodzi o Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Śląska oraz Rajdowe Mistrzostwa Południa, zwyciężyli Krzysztof Stańdo i Dariusz Gurdziołek, którzy wygrali tylko jedną próbę, ale pokazali niesamowitą skuteczność i równe tempo na przestrzeni całego rajdu. Drugie miejsce zajęli Maciej Hawro i Wojciech Kolaczek. Oni dzięki temu wynikowi zostają nowymi mistrzami Śląska oraz mistrzami Południa. Podium rajdu w klasyfikacji RSMŚL oraz RMP skompletowali Marcin Gluza i Kamila Klaczańska. Co ciekawe – oni zwyciężyli podczas ProfiAuto 46. Rajdu Cieszyńska Barbórka najwięcej oesów, trzykrotnie wygrywając oes Zbigniewa Cieślara. To jednak nie wystarczyło do triumfu w rajdzie.

Jeśli chodzi o konkretne klasy, to w A1 wygrali Krzysztof Stańdo i Dariusz Gurdziołek, w A2 Maciej Hawro i Wojciech Kolaczek, w Pucharze Peugeota i Citroena Marcin Biernat z Alicją Biernat, w RN1 Kamil Kawalec z Sebastianem Krzyżowskim, zaś w RN3 Damian Boncela i Jacek Wasilewski.

W kategorii Classic zwyciężyli Przemysław Kurek i Grzegorz Bieniek. Drugie miejsce zajęli Waldemar Śliwka i Aleksandra Przybyłek, trzecie z kolei Michał Szerla i Grzegorz Ślęczka.

Wyniki ProfiAuto 46. Rajdu Cieszyńska Barbórka w RSMŚL oraz RMP*:
1. Stańdo / Gurdziołek 34:48,0
2. Hawro / Kolaczek +0,6 s
3. Gluza / Klaczańska +7,2 s
4. Krzaczyński / Krzaczyński +59,8
5. Kawalec / Krzyżowski +1:15,8

Wyniki ProfiAuto 46. Rajdu Cieszyńska Barbórka w Open 1*:
1. Tochowicz / Białowąs 32:02,2
2. Parys / Górski +21,7
3. Pisz / Gerber +1:28,5

Wyniki ProfiAuto 46. Rajdu Cieszyńska Barbórka w Open 2*:
1. Bolek / Jastrzębski 32:02,9
2. Świder / Borycki +25,0
3. Górny / Roik +33,8

Wyniki ProfiAuto 46. Rajdu Cieszyńska Barbórka w kategorii Classic*:
1. Kurek / Bieniek 35:54,4
2. Śliwka / Przybyłek +1:23,5
3. Szerla / Ślęczka +2:53,0

źródło: RSMSL.PL
foto: RSMSL.PL / Rozmus Photography