Home Aktualności Kajetan Kajetanowicz w Rajdowych Mistrzostwach Świata! Przed nim chorwacki trening
Kajetan Kajetanowicz w Rajdowych Mistrzostwach Świata! Przed nim chorwacki trening

Kajetan Kajetanowicz w Rajdowych Mistrzostwach Świata! Przed nim chorwacki trening

0

Załoga LOTOS Rally Team, Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak przystąpi do kolejnego sezonu Rajdowych Mistrzostw Świata. Po ostatnich trzech latach, w których za każdym razem stawali na podium, tegoroczny cel pozostaje bez zmian: walka o zwycięstwo. Nie będzie to jednak łatwe zadanie, ponieważ tegoroczna stawka WRC 2 (po połączeniu z WRC 3) może okazać się rekordowa. By dobrze przygotować się do pierwszej swojej rundy WRC w tym sezonie, Polacy wystąpią treningowo w pierwszej rundzie mistrzostw Chorwacji. 

Ubiegły sezon był najlepszym w karierze Kajetana Kajetanowicza. Ustronianin na siedem startów sześciokrotnie stawał na podium, zajmując drugie miejsca w Estonii, Hiszpanii i trzecie w Rajdzie Monza, a wygrywając w Chorwacji, Portugalii i w Grecji. Po drugim miejscu w sezonie 2019 (kategoria WRC 2) i trzecim w 2020 roku (kategoria WRC 3), duet LOTOS Rally Team sięgnął po kolejne podium.
W tym roku zadanie będzie jeszcze trudniejsze. Organizator Rajdowych Mistrzostw Świata (FIA) połączył fabryczną klasę WRC 2 z WRC 3, tworząc jedną wspólną. Oznacza to bardzo wyrównaną konkurencję i zmagania z zawodnikami, którzy mają bogate doświadczenie w zespołach fabrycznych, a także przeszłość w królewskiej klasie WRC, jak np. Andreas Mikkelsen, Hayden Paddon, Mads Østberg czy Teemu Suninen. W dwóch pierwszych rajdach trwającego sezonu na starcie stanęło blisko 40 załóg! W tym roku rozegranych zostanie łącznie 13 rund, a w WRC 2 do końcowej punktacji pod uwagę branych będzie 6 najlepszych z 7 pierwszych startów. 
Kajetanowicz i Szczepaniak rozpoczną rywalizację w tym sezonie od trzeciej rundy mistrzostw świata, którą będzie Rajd Chorwacji (21 – 24 kwietnia). Aby odpowiednio przygotować się do rywalizacji w rajdzie, w którym przed rokiem triumfowali, Polacy wezmą udział w Quatro River Rally Karlovac. Będzie to pierwsza runda Rajdowych Mistrzostw Chorwacji, która zostanie rozegrana już w ten weekend (26-27 marca). Zawody składać się będą z siedmiu odcinków specjalnych o łącznej długości nieco ponad 90 kilometrów. Polska załoga jak w poprzednich latach przystąpi do rywalizacji Škodą Fabią Rally2 EVO, którą do startów przygotuje hiszpański tuner RaceSeven.
– Rajdy to sport, któremu towarzyszą emocje nieporównywalne z żadną inną dyscypliną, a ja kocham się ścigać, będąc blisko limitu. Uśmiecham się na samą myśl, bo kolejny raz mam wsparcie wspaniałych partnerów, Maćka na prawym fotelu oraz pracowity i oddany zespół LOTOS Rally Team! Przede mną prawdopodobnie najtrudniejszy sezon w  karierze, lecz walka z fabrycznymi kierowcami zawsze była moim marzeniem. Zaczynamy od śliskich chorwackich asfaltów, a zaraz potem przenosimy się na kilka szutrowych eliminacji. Jestem zmotywowany, pełny woli walki i mocno liczę na Wasze wsparcie na każdym centymetrze trasy. Zrobię wszystko, by się odwdzięczyć! – mówi Kajetan Kajetanowicz, trzykrotny Rajdowy Mistrz Europy. 
Starty Kajetana Kajetanowicza wspierają strategiczny partner LOTOS Rally Team – Grupa LOTOS, partner techniczny Delphi Technologies, a także Pirelli, SJS Driving Experience oraz Grupa Sikora.