Home Aktualności Leon Lenartowicz w Kartingowych Mistrzostwach Polski 2021
Leon Lenartowicz w Kartingowych Mistrzostwach Polski 2021

Leon Lenartowicz w Kartingowych Mistrzostwach Polski 2021

0

               W najbliższy weekend w Poznaniu zainaugurują swój cykl Kartingowe Mistrzostwa Polski. Zawody będą tegorocznym debiutem wielu zawodników ścigających się w pucharze Rok CUP Poland. Wśród nich jest dziesięcioletni krakowianin – Leon Lenartowicz, który w minionym sezonie zaliczył swój debiut w zawodach kartingowych.
                Leon Lenartowicz rozpocznie tegoroczne rozgrywki w kategorii Mini Rok. Tej samej, w której obserwowaliśmy go w roku ubiegłym. Dla dziesięciolatka z Krakowa to drugi sezon startów.
W zeszłym roku Leon był w grupie debiutantów, jednak teraz, po zdobyciu potrzebnego doświadczenia chciałby powalczyć z bardziej doświadczonymi konkurentami. Poprzednie rozgrywki podopieczny teamu Lenartowicz Motorsport zakończył w środku stawki najliczniejszej kategorii kartingowej w naszym kraju.
                Kartingowe Mistrzostwa Polski to najbardziej prestiżowy cykl imprez w Polsce. Leon Lenartowicz pojedzie w tym sezonie wszystkie rundy wyścigów o tytuł mistrza Polski oraz wystartuje w serii pucharowej Rok Cup Poland. Na majowy weekend w Poznaniu kierowcy kartingowi Mini Roka czekają ponad 9 tygodni. Zawody miały zainaugurować sezon w tym roku pod koniec marca, jednak rządowe obostrzenia spowodowały, że kartingowcy podobnie jak zawodnicy wielu innych dyscyplin musieli zostać w domu.
                Młodziutki krakowianin jest kierowcą zespołu Lenartowicz Motorsport, którym kieruje jego stryj Kornel, mistrz Polski w kartingu, a dziś niezwykle doświadczony inżynier i wychowawca kartingowych mistrzów. Start Kartingowych Mistrzostw Polski na torze Poznań odbędzie się 21 maja.

Partnerami Leona są: Maczfit, ABACUS, N-engineering, XTACZ.PL, RallyShop.pl, YACCO Polska, Bilchemia, Lenartowicz Motorsport
Patronat medialny zapewnia: telewizja TVP3 Kraków, LoveKraków.pl, serwis Polski Karting, magazyn Rally and Race oraz OdcinekSpecjalny.pl