Home Aktualności Podium Roberta Kubicy w serii DTM!
Podium Roberta Kubicy w serii DTM!

Podium Roberta Kubicy w serii DTM!

0

Podczas niedzielnej sesji w belgijskim Zolder, Robert Kubica po bardzo dobrej oraz przemyślanej jeździe zajął 3. miejsce. Dzięki temu zainkasował 15 punktów do klasyfikacji generalnej.

To był dobry dzień dla Kubicy. W porannych klasyfikacjach pojachał z dziesiątym czasem i w popołudniowym wyścigu startował z pola nr 10. Po starcie awansował na 9. miejsce, a po groźnie wyglądającej kraksie Frijnsa, Scherera i Aberdeina przesunął się na szóste miejsce w stawce. Polak podjął dobre strategicznie decyzje i kiedy większość zawodników zjechała na pit lane, Kubica pozostał na torze. Jechał równo i z rozwagą, aby oszczędzać opony do samej mety. Polak wykorzystał problemy z oponami Habsburga i wyprzedzając go, przesunął się na 3. miejsce, którego do końca wyścigu już nie oddał.

Dla Roberta Kubicy to pierwsze podium w tym sezonie i w serii DTM. Dzięki 3. miejscu w belgijskim Zolder uzyskał 15 punktów, które na dwie rundy przed końcem zmagań w 2020 roku dopisuje do klasyfikacji generalnej, zajmując 16. pozycję.