Home Aktualności Klasowe zwycięstwo Lubiaka w Rajdzie Śląska
Klasowe zwycięstwo Lubiaka w Rajdzie Śląska

Klasowe zwycięstwo Lubiaka w Rajdzie Śląska

0

Maciej Lubiak wygrywa drugą rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski w klasie 4. Tak zaciętej rywalizacji, jak podczas Rajdu Śląska, dawno nie widzieliśmy. Różnice na metach poszczególnych odcinków specjalnych były niewielkie – zarówno w generalce, jak i w mocno obsadzonej klasie 4. Po stu kilometrach oesowych na wymagających odcinkach Górnego Śląska, Maciek z Tomkiem Borko wywalczyli zwycięstwo i komplet punktów w klasie oraz drugie miejsce wśród aut napędzanych na jedną oś. Spod Stadionu Śląskiego wyjechali z zasłużonymi pucharami, ale także jako liderzy klasyfikacji sezonu zarówno w klasie, jaki w „ośce”.

Upalne jak na wrzesień temperatury, wymagające trasy i sprinterski charakter zawodów zapowiadały niezwykłe widowisko. Siedem odcinków specjalnych i 100 kilometrów zaciętej rywalizacji okazało się nie lada wyzwaniem. Równa i rozsądna jazda Maćka Lubiaka, który w połowie dnia awansował na fotel lidera, by później na chwilę oddać prowadzenie, finalnie przyniosła zamierzony efekt, czyli zwycięstwo załogi biało-czarnego Peugeota 208 w barwach Milanovo.

Maciej Lubiak: – Żyję na wysokich obrotach, ale tylko rajdy uwalniają tyle endorfin. Jestem naładowany nimi na kolejne tygodnie ciężkiej pracy. Niesamowity rajd, bardzo trudny i trzeba było z chłodną głową podejść do tematu. Tempo kolegów – Radka, Błażeja i Szymona było naprawdę imponujące. My przejechaliśmy te odcinki bez przygód i to było kluczem do sukcesu, jak również świetnie przygotowany samochód przez Kumiega Racing. Konkurenci tanio skóry nie sprzedadzą i zapowiada się ekscytująca końcówka sezonu!

Tomasz Borko: – Świetnie, że rywalizacja w klasie trwała do ostatniego metra. Emocje towarzyszyły nam przez cały rajd. Maciek zachował spokojny umysł, dzięki czemu wygraliśmy klasę 4 i zdobyliśmy cenne punkty również w ośce.  Dziękuję całemu zespołowi za doskonałą pracę. Do zobaczenia w Świdnicy!