Home Aktualności Kalendarz RSMŚL 2020
Kalendarz RSMŚL 2020

Kalendarz RSMŚL 2020

0

Trwają wytężone prace nad tegorocznym kalendarzem Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska i Rajdowego Samochodowego Pucharu Śląska dla kierowców amatorów. Trudna sytuacja spowodowana pandemią wirusa COVID-19 zmusiła organizatorów do wielu zmian i skutecznie przerwała zmagania sportowe. By sprostać aktualnym wymaganiom Okręgowa Komisja Sportu Samochodowego w Katowicach obradowała w minionym tygodniu. Kalendarz został zmodyfikowany, a liczba rund RSMŚL wróciła do początkowej, czyli pięciu rajdów.

Sezon rozpocznie Rajd Ziemi Głubczyckiej, który został przeniesiony na termin 24-25 lipca. – Ze swojej strony jako organizator jesteśmy przygotowani do przeprowadzenia imprezy, a mówiąc kolokwialnie wręcz drepczemy w miejscu, czekając na decyzję o zniesieniu obostrzeń związanych z pandemią – mówi Michał Czapko, dyrektor zawodów.

Jedną z najważniejszych zmian jest dołączenie nowej rundy do cyklu, by utrzymać planowaną liczbę rajdów. Będzie to zaplanowany na termin 7-8 sierpnia Rajd Rzeszowiak, rozgrywany przy okazji Rajdu Rzeszowskiego, wielokrotnej rundy mistrzostw Polski czy mistrzostw Europy. – Jest nam bardzo miło, że możemy dołączyć do organizatorów rund mistrzostw Śląska. Cieszę się, że w tych trudnych czasach organizatorzy szukają różnych sposobów, aby dać zawodnikom możliwość rywalizowania. Mając nadzieję, że obostrzenia nie staną na przeszkodzie w organizacji rajdu, przygotowaliśmy dla zawodników RSMŚL blisko 42 kilometry „oesowe”, z piątkowym prologiem i dwoma prawie 10-kilometrowymi odcinkami w sobotę – mówi Jarosław Noworól, prezes Automobilklubu Rzeszowskiego.

Kolejne rundy mistrzostw to Rajd Mikołowsko-Żorski, rozgrywany w ramach Rajdu Śląska (11-12.09.2020) oraz Rajd Cieszyńska Barbórka (13-14.11.2020). Po ogromnym poparciu kibiców i zawodników Automobilklub Śląski podjął starania, by znaleźć nowy termin dla Rajdu Wisły, najstarszej rundy w kalendarzu. Wszystko wskazuje na to, że uwielbiane przez kibiców zawody rozegrane zostaną w dniach 11-12 grudnia. – Wsparcie i doping, które otrzymujemy od zawodników i kibiców, są ogromne. Dlatego stajemy „na głowie”, by zorganizować Rajd Wisły pomimo przeszkód. Z pewnością niespodzianką będzie jego zimowy termin, który może zupełnie odmienić charakter zawodów – wypowiada się Prezes Zarządu Automobilklubu Śląskiego, Andrzej Szkuta.

OKSS informuje także zawodników amatorów, dla których przygotowywany jest Rajdowy Samochodowy Puchar Śląska. W kalendarzu zaplanowane są cztery rajdy rozgrywane jako SKJS: Ziemi Głubczyckiej, Cieszyńska Barbórka, Wisły oraz dodatkowy rajd zaplanowany na październik (organizatorzy przedstawią więcej informacji do końca czerwca). Regulamin cyklu na stronie: pzm.pl/zo/katowice

Kalendarz Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska 2020:

24-25.07.2020 – Rajd Ziemi Głubczyckiej
07-08.08.2020 – Rajd Rzeszowiak
11-12.09.2020 – Rajd Mikołowsko-Żorski
13-14.11.2020 – Rajd Cieszyńska Barbórka
11-12.12.2020 – Rajd Wisły

źródło: RSMSL.pl
foto: https://www.facebook.com/GodzikRallyFoto/