Home Aktualności KAJTO ZNÓW TO ZROBIŁ!
KAJTO ZNÓW TO ZROBIŁ!

0

Kajetan Kajetanowicz wygrał rywalizację w Kryterium Asów na Karowej. Tym samym kierowca z Ustronia zgarnął komplet zwycięstw w tegorocznej edycji Rajdu Barbórka. Wcześniej Kajetanowicz jadący wspólnie z Maciejem Szczepaniakiem wygrali także generalną klasyfikację rajdu.

Kajetanowicz dominuje w grudniowej imprezie od wielu lat, zarówno w samym rajdzie, jak i na kultowym i prestiżowym odcinku rozgrywanym w sercu Warszawy. Tegoroczny wicemistrz świata kategorii WRC2 prowadzący Forda Fiestę WRC na Karowej wyprzedził aktualnego mistrza Polski, Miko Marczyka, pilotowanego przez Szymona Gospodarczyka. Załoga jadąca Skodą Fabia R5 straciła do zwycięzcy zaledwie 76 setnych sekundy, potwierdzając swoją doskonałą dyspozycję prezentowaną na odcinkach mistrzostw Polski.

Trzecie miejsce zajął Wojciech Chuchała. W przeciwieństwie do minionych lat, znany z widowiskowej jazdy i niezliczonych „beczek” były mistrz kraju tym razem pojechał walcząc o czas. Chuchała, jadący wspólnie z Sebastianem Rozwadowskim Skodą Fabia stracił do Kajetanowicza nieco ponad 3 sekundy.

Na Karowej pojawił się także Krzysztof Hołowczyc, który pokazowo przejechał trasę odcinka w pełni elektrycznym Fordem Fiesta w specyfikacji rallycrosowej. Samochód o mocy ponad 600 koni mechanicznych został przygotowany przez znanego z tras WRC Austriaka Manfreda Stohla.