Home Aktualności WIELKI SUKCES Kajetanowicza – wygrywa Rajd Turcji i lideruje w WRC 2 !!!
WIELKI SUKCES Kajetanowicza – wygrywa Rajd Turcji i lideruje w WRC 2 !!!

WIELKI SUKCES Kajetanowicza – wygrywa Rajd Turcji i lideruje w WRC 2 !!!

0
Piąty start w tegorocznych Rajdowych Mistrzostwach Świata i czwarte podium, trzecie z rzędu! Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak wywalczyli najlepszy wynik w dotychczasowych wspólnych startach w WRC, wygrywając Rajd Turcji. Załoga LOTOS Rally Team nie dała szans rywalom, kończąc 14 z 17 odcinków na podium i wygrywając aż 7 z nich. Polacy prowadzili od początku do końca zawodów. Choć był to dopiero ich drugi start w tych zawodach, podobnie jak w Skodzie Fabii R5, zgarnęli komplet punktów i zostali liderami w tegorocznej klasyfikacji.
https://www.youtube.com/watch?v=tsdjLUeZ4WM
Tegoroczny Rajd Turcji, zgodnie z przewidywaniami, okazał się niezwykle trudny i wymagający szczególnej koncentracji. Na agresywnym szutrze mocno zużywały się opony, a głazy wystające z kolein tylko czekały na to, by uszkodzić samochód. W swoim dopiero drugim starcie Skodą Fabią R5 Kajetanowicz i Szczepaniak jechali jednak bardzo pewnie, wystrzegając się większych błędów. Pomimo przytrafiających się trudności, dotarli do mety z przewagą ponad minuty, osiągając swój życiowy wynik.
Dzięki zwycięstwu Polacy powiększyli o 25 punktów swój dorobek i zostali liderami sezonowej klasyfikacji WRC 2. Do końca sezonu Rajdowych Mistrzostw Świata pozostały trzy rundy: Rajd Walii (3-6.10.2019), Katalonii (24-27.10.2019) oraz Australii (14-17.11.2019).
– To największy sukces w mojej karierze. Nigdy wcześniej nie wygrałem rundy Mistrzostw Świata. To fantastyczne uczucie! Myślę, że zasłużyliśmy na zwycięstwo. Musimy nadal tak ciężko pracować, żeby sukcesy się powtarzały. Było bardzo trudno. To nie był łatwy rajd także dla naszych rodzin. Dziękuję za wsparcie moim dziewczynom, ponieważ rajdy są wymagające. Nie mówię tylko o budżecie domowym, ale również o zaangażowaniu, wyrozumiałości i tolerancji. Rajdy są mało przewidywalne, a zwłaszcza takie jak ten.  Rajd Turcji był niewdzięczny dla wielu załóg, z nami również się łatwo nie „obchodził”. Ostatnie dwa odcinki przejechaliśmy tylko z tylnym napędem. Bardzo się cieszę, że wypracowaliśmy znaczną przewagę przed ostatnim dniem. Wystarczyła! Udało się wygrać. Wygrywamy rundę Mistrzostw Świata! – powiedział Kajetan Kajetanowicz, zawodnik LOTOS Rally Team.
Rajd Turcji 2019 – nieoficjalna klasyfikacja WRC 2:
1. K. Kajetanowicz/M. Szczepaniak (Polska, Skoda Fabia R5) 4:06:00,4 s
2. M. Bulacia Wilkinson/F. Cretu (Boliwia/Argentyna, Skoda Fabia R5) +1:39,9 s
3. F. Andolfi/E. Inglesi (Włochy, Skoda Fabia R5) +9:13,8 s
4. H. Solberg/I. Minor-Petrasko (Norwegia/Austria, Skoda Fabia R5) +14:31,0 s
5. B. Cukurova/V. Bostanci (Turcja, Skoda Fabia R5) +23:37,1 s
6. P. Nobre/G. Morales (Brazylia, Skoda Fabia R5) +28:17,1 s
7. B. Manyera/C. Cerkez (Turcja, Skoda Fabia R5) +37:03,1 s
8. D. Salvi/H. Magalhães (Portugalia, Skoda Fabia R5) +43:20,1 s
9. PEDRO/E. Baldaccini (Włochy, Ford Fiesta R5 MK2) +1:22:22,4 s.
Starty Kajetana Kajetanowicza wspierają: strategiczny partner LOTOS Rally Team – Grupa LOTOS, a także Delphi Technologies, Driving Experience oraz Pirelli.

Foto&Video: Kajto.pl