Home Aktualności Duda Senior i Junior w Oponeo MPRC
Duda Senior i Junior w Oponeo MPRC

Duda Senior i Junior w Oponeo MPRC

0

Grzegorz Duda, wraz ze swoim synem Karolem, przechodzą do rallycrossu. Fani wyścigów górskich doskonale znają Grzegorza Dudę, który osiem razy z rzędu sięgał po tytuł w FIA CEZ. W sezonie 2019 zobaczymy go jednak w zupełnie nowej dyscyplinie. Duda spróbuje swoich sił w Oponeo MPRC i to od razu w „królewskiej” grupie SuperCars. W przerwach pomiędzy swoimi wyścigami Grzegorz będzie natomiast wspierał swojego syna Karola, który powalczy w grupie SuperNational.

Grzegorz zjadł zęby na wyścigach górskich i wciąż uwielbia klimat tej dyscypliny, jednak teraz jego oczkiem w głowie jest Karol, który pasje do sportu motorowego dostał w genach i stawia swoje pierwsze kroki w wyścigach. – Ja już się swoje najeździłem i teraz najważniejszy dla mnie jest syn, zwłaszcza, że pasjonuje się samochodami równie mocno i zrobi wszystko, żeby móc wskoczyć za kierownicę. Oponeo Mistrzostwa Polski Rallycross są natomiast jedynym cyklem, w którym może startować mając 14 lat. Wcześniej Karol nabijał kilometry w imprezach poza strukturami FIA, a teraz powalczy w rallycrossie za kierownicą Citroena C2 S1600 – powiedział Duda.

Plan zakłada, że ojciec będzie wspierał swoją latorośl nie tylko radą, ale i czynem. Obaj razem będą poznawać rallycross, gdyż mistrz wyścigów górskich będzie startował Hyundaiem i20. – Decyzja była dość prosta – nie byłoby mnie stać na utrzymanie dwóch zespołów. Na swoje starty jestem w stanie pozyskać sponsorów, w jego przypadku jest już trochę gorzej, choć pojawiają się pierwsze oznaki zainteresowania, co jest bardzo dobre. Dlatego też sam zmieniam dyscyplinę, aby pomóc mu przy okazji mojej rywalizacji. Będę jechał Hyundaiem i20, którego budujemy w mojej firmie. Nie jest to jednak typowe Proto, bowiem korzystamy z absolutnie topowych podzespołów, pochodzących z samochodów WRC – dodał mistrz FIA CEZ w wyścigach górskich.

Duda dodaje, że choć plany są ambitne, to jednak może go zabraknąć na starcie pierwszej rundy sezonu. – Chcę sprawdzić rallycross i poczuć, czy jestem w stanie się w nim odnaleźć. Dlatego też wystartuję również w innych imprezach na terenie Europy. Planujemy rozpocząć sezon od drugiej lub trzeciej rundy. Wszystko dlatego, że Karol poszedł do szkoły o rok wcześniej i tydzień po pierwszych zawodach ma egzaminy do liceum. Start w zawodach tuż przed takim wydarzeniem jest kiepskim pomysłem, zwłaszcza że nauka jest najważniejsza – podsumował Grzegorz.

Warto również dodać, że pod namiotem zespołu Grześka Dudy pojawi się także trzeci samochód. Mitsubishi Lancerem Evo X w klasie SuperCars Light będzie startował Maciej Manejkowski, który w przeszłości ścigał się w Rajdowym Pucharze Polski Samochodów Terenowych oraz Supermoto.

żródło: rallycross.com.pl