Home Aktualności Rajd Meksyku 2019 – drugie zwycięstwo Ogiera w sezonie!
Rajd Meksyku 2019 – drugie zwycięstwo Ogiera w sezonie!

Rajd Meksyku 2019 – drugie zwycięstwo Ogiera w sezonie!

0

Rajd Meksyku jest pierwszą szutrową rundą w kalendarzu Rajdowych Mistrzostw Świata. Najlepiej na kamienistych, krętych i wymagających dla samochodu odcinkach specjalnych poradził sobie Sebastian Ogier. Za „Super Sebem II” dojechał wściekle jadący Ott Tanak. Podium uzupełnił Elfyn Evans.

Najlepszy czas na zamykającym rywalizację w Rajdzie Meksyku OS 21 Las Minas (10,72 km) uzyskał Sebastian Ogier. Takim samym rezultatem na stoperze może pochwalić się również Kris Meeke (+0,0s) Na podium znalazł się jeszcze Thierry Neuville ze stratą na poziomie pół sekundy do lidera. Za belgijskim kierowcą dojechał zespołowy kolega, Dani Sordo (+4,8s), a tuż za jego plecami na piątej pozycji linię mety odcinka specjalnego przeciął Esapekka Lappi (+4,9s). Szósty zameldował się Ott Tanak (+5,7s). Na uznanie zasługuje jedenasty czas w klasyfikacji generalnej Łukasza Pieniążka, który rywalizował w WRC 2 Pro.

„Zawsze to było dla mnie wyjątkowe miejsce, cieszę się że tak się stało. Nie był to dla nas łatwy weekend, ale jestem zadowolony, że zakończył się bez problemów. Rajd Korsyki ma dla nas takie samo znaczenie, wygrana i zdobycie możliwie największej liczby punktów. Będę świętować w samolocie z szampanem, a później w domu z żoną i maluchem!” – powiedział za linią mety wyraźnie zadowolony Sebastian Ogier

#C3WRCLIVE on the podium at Rally Mexico 🇲🇽 👏🏻

Join the Citroën C3 WRC team from the top of the podium! 🏆

Opublikowany przez Citroën Racing Niedziela, 10 marca 2019

Klasyfikacja generalna konstruktorów po Rajdzie Meksyku 2019:

1. Toyota Gazoo Racing – 86 punktów

2. Citroën – 78 punktów

3. Hyundai – 77 punktów

4. M-Sport Ford – 45 punktów

Klasyfikacja generalna kierowców po Rajdzie Meksyku 2019:

1. Ott Tänak – 65 punktów

2. Sébastien Ogier – 61 punktów

3. Thierry Neuville – 55 punktów

4. Kris Meeke – 35 punktów

5. Elfyn Evans – 28 punktów.

źródło: Rajdy24.pl
foto: facebook.com/citroenracing