Home Aktualności Rajd Monte Carlo 2019 (OS1-2) – Tanak przed Ogierem i Neuvillem.
Rajd Monte Carlo 2019 (OS1-2) – Tanak przed Ogierem i Neuvillem.

Rajd Monte Carlo 2019 (OS1-2) – Tanak przed Ogierem i Neuvillem.

0

W pierwszym dniu Rajdu Monte Carlo najlepiej radzi sobie Tanak, który pokonał dobrze jadącego Ogiera oraz zajmującego trzecie miejsce Neuvilla. Na drugim odcinku oponę przebił Meeke, a Loeb narzekał na niewłaściwy dobór opon.

Na pierwszym odcinku specjalnym Rajdu Monte Carlo 2019 – LA BREOLE – SELONNET (20,76km) najlepszym czasem popisał się Ott Tanak, który pokonał Krisa Meeke o 5,0 sekund. Brytyjczyk tak skomentował swój dobry rezultat –„Szczerze mówiąc czekałem na ten moment wiele miesięcy, ale samochód daje mi dużą pewność siebie. Ostudziłem swoją nadmierną pewność, po tym jak zobaczyłem Suninena w rowie” Z trzecim czasem dojechał Sebastien Ogier (+10,6s) – „Na pewno było bezpieczniej na oponach z kolcami. Być może będę szybszy na kolejnym odcinku, ale nie jestem pewien” – komentował na mecie aktualny mistrz świata. Na doskonałym czwartym miejscu z nieco większą stratą dojechał Sebastien Loeb (+23,2s), który zwracał uwagę, że samochody przed nim naniosły dużo śniegu na drogę – „Widzieliśmy, że droga jest bardzo zła. Dużo jest zakrętów, w których nie mam absolutnie nic w notatkach, mimo tego jest pełno śniegu, ponieważ samochody z przodu cięły zakręty. To było naprawdę trudne.” Najszybszą piątkę uzupełnił Thierry Neuville (+26,8s).

Druga próba to OS AVANÇON – NOTRE DAME DU LAUS (20,56km), gdzie Neuville pokonał Ogiera o 11,0s –„To nie jest wystarczające, oczekiwaliśmy więcej. W sumie jest w porządku, próbowaliśmy. Było to może trochę ryzykowne (wybór opon przyp.red.), ale z informacji, które mieliśmy myślałem, że będzie to właściwy wybór” – komentował za metą Neuville. Na najniższy stopień podium wskoczył Tanak (+12,5s), tuż za nim uplasowali się Latvala (+23,5s) oraz Lappi (+25,0s). Z szóstym czasem na mecie zameldował się Evans (+28,4), siódmy dojechał Mikkelsen (+35,5s), dalej Loeb (+44,5s) i Meeke, który stracił aż minutę, jedną sekundę i trzy dziesiąte do lidera! –„Nie mam pojęcia! Właśnie dostałem komunikat na desce rozdzielczej. Jechałem siedem, może dziewięć kilometrów z przebitą oponą. Szczerze mówiąc jestem szczęśliwy. Czuję się pewnie w samochodzie, który kocham, zobaczymy co przyniesie jutro” – mówił za metą Meeke.

W klasyfikacji generalnej po dwóch odcinkach specjalnych na prowadzeniu jest Tanak, drugi Ogier (+9,1s), trzecie miejsce wywalczył Neuville (+14,3s), czwarty jest (+45,2s), piąty Latvala (+46,4s), szósty Evans (+48,2s), siódmy Meeke (+53,8s), a na ósmym miejscu plasuje się Loeb (+55,2)
Foto: wrc.com
ŻRÓDŁO: Rajdy24.pl