Home Aktualności Rallytechnology w drodze po kolejne tytuły
Rallytechnology w drodze po kolejne tytuły

Rallytechnology w drodze po kolejne tytuły

0

Ponad 200 kilometrów odcinków specjalnych legendarnego Rajdu Polski rozstrzygnie, kto w tym roku zdobędzie mistrzowskie korony. 75. edycja polskiego klasyka będzie nie tylko ostatnią rundą RSMP, ale także przedostatnią rundą Rajdowych Mistrzostw Europy. Na starcie w Mikołajkach w bardzo mocnym składzie zamelduje się zespół Rallytechnology, który na Rajd Polski przygotował kilka niespodzianek.

Do stałego składu rybnickiego zespołu dołączą Jakub Brzeziński i Kamil Kozdroń. Zawodnicy liderują w klasyfikacji mistrzostw Polski z przewagą 28 punktów, dzięki czemu mają największe szanse na zdobycie tytułu Mistrzów Polski. Brzeziński i Kozdroń pojawią się na mazurskich trasach za kierownicą Forda Fiesty R5. Z bliźniaczego samochodu skorzystają Dariusz Poloński i Łukasz Sitek. Z kolei w Škodzie Fabii R5 swój drugi start zaliczą Łukasz Habaj i Daniel Dymurski.

Oczy kibiców szczególnie będą zwrócone w stronę Kacpra Wróblewskiego. Podczas poprzedniej rundy Kacper przypieczętował tytuł Mistrza Polski w klasie 2WD. Teraz Wróblewski i Spentany stoją przed szansą zdobycia kolejnej korony – tym razem w klasie 4. O jak najwyższe miejsca w ośce powalczą również Grzegorz Bonder i Jakub Gerber. Rywalizować będą z nimi powracający po długiej przerwie Tomasz Gryc i Michał Kuśnierz, dla których będzie to pierwszy start w tym roku.

Finał Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski będzie obfitował w wiele niespodzianek – mówi Robert Gabryszewski, szef zespołu Rallytechnology. – Bardzo się cieszę, że podczas Rajdu Polski będziemy wspierać Kubę Brzezińskiego i Kamila Kozdronia. To będzie dla nich ważny start, bo to właśnie tutaj będą chcieli przypieczętować swój tytuł mistrzowski. Podobny cel mają Kacper i Jacek – po zdobyciu tytułu w klasie 2WD teraz spróbują sięgnąć po tytuł w klasie 4. Jako zespół w Mikołajkach będziemy świętować kolejny tytuł w klasyfikacji zespołów sponsorskich. To będzie dla nas bardzo ważny rajd. Już nie możemy się doczekać tych szybkich odcinków specjalnych i tłumów kibiców przy trasie. Do zobaczenia!

75 PZM Rajd Polski rozpocznie się w piątek o 17:00 od dobrze wszystkim znanego odcinka Mikołajki Arena (2,50 km). W sobotę wczesnym rankiem zawodnicy zmierzą się z OS Paprotki, z którego udadzą się na OS Świętajno. Tego dnia zaplanowano także OS Stare Juchy oraz nowość, OS Mikołajki MAX. Wszystkie odcinki zostaną pokonane dwukrotnie. Niedzielne zmagania to odcinki Pozedrze, Gołdap i Baranowo. Łącznie zawodnicy będą mieli do pokonania przeszło 214 km oesowych.