Home Aktualności Podopieczny programu Rallytechnology Junior Talent Team mistrzem Polski w 2WD!
Podopieczny programu Rallytechnology Junior Talent Team mistrzem Polski w 2WD!

Podopieczny programu Rallytechnology Junior Talent Team mistrzem Polski w 2WD!

0

 

Rajd Elektreny przeszedł do historii zespołu Rallytechnology w iście mistrzowskim stylu. Podopieczny programu Rallytechnology Junior Talent Team, Kacper Wróblewski, razem ze swoim pilotem, Jackiem Spentanym, wywalczyli tytuł Mistrza Polski w klasie 2WD. Na trzecim stopniu podium rundy RSMP stanęli natomiast debiutujący w nowym samochodzie Łukasz Habaj i Daniel Dymurski, którzy dopiero co odkrywają jego możliwości.

Wróblewski i Spentany przystąpili do Rajdu Elektreny z jasnym celem – chcieli przede wszystkim dowieźć cenne punkty do mety i zdobyć tytuł mistrzowski w “ośce”. Zawodnicy Rallytechnology zachowali zimną krew, co pozwoliło im ostatecznie przypieczętować sukces. Przypomnijmy, że sezon 2018 jest pierwszym pełnym sezonem rajdowym w karierze Kacpra Wróblewskiego!

Dumne mogą być również dwie pozostałe załogi rybnickiego zespołu. Start Dariusza Polońskiego i Łukasza Sitka stał pod znakiem ich debiutu w samochodzie klasy R5 na nawierzchni szutrowej. Mimo małego doświadczenia i kilku nieplanowanych przygód udało im się ukończyć rundę RSMP na ósmym miejscu. Z dobrej postawy mogą być także zadowoleni Grzegorz Bonder i Jakub Gerber. Załoga Peugeota 208 R2 dojechała do mety na piątym miejscu w klasie czwartej i 2WD.

– Do końca sezonu została jeszcze jedna runda, jednak my możemy już otworzyć szampana – mówi Robert Gabryszewski, szef zespołu Rallytechnology. – Kacper od pierwszego rajdu pokazywał niesamowitą szybkość i dojrzałość – w pełni zasłużył na ten tytuł. To jego pierwszy pełny sezon, a już tak wiele osiągnął – to pokazuje, jak ważne jest wspieranie młodych talentów i że takie programy, jak Rallytechnology Junior Talent Team, mają sens. Rajd Elektreny miał też inne pozytywne aspekty. Łukasz z Danielem zaliczyli bezproblemową rundę, która początkowo miała być tylko nauką nowego samochodu. Łukasz to jednak zawodnik z górnej półki i od początku prezentował dobre tempo. Cieszę się, że pojawiliśmy się na mecie w komplecie i teraz możemy w pełni skupić się na przygotowaniach do Rajdu Polski – rundy krajowego i europejskiego czempionatu.