Home Aktualności Jurecki i Trela wracają na szutry – pełna gotowość do walki w Rally Elektrenai
Jurecki i Trela wracają na szutry – pełna gotowość do walki w Rally Elektrenai

Jurecki i Trela wracają na szutry – pełna gotowość do walki w Rally Elektrenai

0

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski 2018 wkraczają w decydującą fazę. Końcówka rywalizacji będzie w tym roku wyjątkowo widowiskowa, ponieważ Rajd Rzeszowski, zamknął część asfaltową dwie ostatnie rundy odbędą się na luźnej nawierzchni. Pierwszy z tych szutrowych rajdów wystartuje już w najbliższy weekend. Emocje jeszcze bardziej podkręca fakt, że Rally Elekrenai dołącza do kalendarza RSMP, co oznacza, że polscy zawodnicy zmierzą się z w nim po raz pierwszy. Na litewskie odcinki ruszy w sumie 68 załóg, z czego 36 w cyklu RSMP, a w tym 26 w biało-czerwonych barwach.

 

Trasa połączonych ze sobą szóstej i czwartej rundy dwóch rajdowych cykli to w sumie szesnaście odcinków specjalnych wytyczonych na trasach w południowej części Litwy, wokół miasta Elektrenai.

Międzynarodowa obsada szykuje się również w stawce samochodów napędzanych na jedną oś, gdzie zgłoszono 29 samochodów. W walce o punkty w Grupie 2WD Jacek Jurecki i Michał Trela zmierzą się z 15 rywalami. Reprezentanci Blachdom Plus EvoTech Rally Team nakleją na swojego Peugeota 208 R2 37. numer startowy, a na trasę wyruszą, jako 4. w kolejności. Dla załogi z Bielska-Białej litewski start będzie szczególnie ważny, ponieważ aktualnie zajmują odpowiednio trzecie i czwarte miejsce w 2WD i Klasie 4, a w stawce do wywalczenia nadal pozostaje dużo cennych punktów.

 

Oficjalny start imprezy i pierwsze dwa krótkie, miejskie odcinki już w piątkowe popołudnie i wieczór, ale prawdziwy rajdowy maraton organizator przygotował dopiero na sobotę. Przez prawie 11 godzin, na których rozpisano harmonogram drugiego dnia, załogi pokonają prawie 100 km odcinków specjalnych. Wyniki poznamy około 18:00 czasu polskiego.

 

Jacek Jurecki: „Przed nami zupełnie nowy rajd, a w najbliższej perspektywie zmierzenie się z  odcinkami specjalnymi w Mikołajkach, a to sprawia, że będzie to jedna z najbardziej emocjonujących końcówek sezonu od wielu lat. Wyjazd i start  na Litwę to nie tylko sportowe wyzwanie dla załóg, ale też logistyczne i finansowe dla ich zespołów. Trudno powiedzieć, co w tym starcie będzie trudniejsze, ale dzięki zaangażowaniu Blachdom Plus, Radex Spółka z o.o. Bielsko-Biała, Ośrodek Wczasowy „Walcownik”, FREZDROM Siedlce, Autodepol Części Samochodowe, Albud Okna i Drzwi,  ASC, EvoTech oraz Peugeot Magurka możemy się z tym zmierzyć. Największe podziękowania należą się przede wszystkim firmom ASC i EvoTech, które włożyły ogrom pracy w odbudowanie naszego Peugeota. Zapraszam na 4. Rally Elektrenai 2018 i trzymajcie kciuki! ”