Home Aktualności Dwa Peugeoty 208 R2 z EvoTech na odcinkach litewskiej rundy RSMP
Dwa Peugeoty 208 R2 z EvoTech na odcinkach litewskiej rundy RSMP

Dwa Peugeoty 208 R2 z EvoTech na odcinkach litewskiej rundy RSMP

0

Rajd Rzeszowski zakończył asfaltową cześć sezonu RSMP, a o punkty pozostające nadal w puli polska czołówka powalczy już na luźnej nawierzchni. Pierwsze szutrowe wyzwanie czeka już w ten weekend, na odcinkach litewskiego Rajdu Elektreny. Do miasta od którego rajd wziął swoją nazwę zjechało łącznie 26 polskich załóg. W Elektreny jest także ekipa firmy EvoTech, która w szóstej rundzie Mistrzostw Polski wystawia dwa Peugeoty 208 R2, dla duetów Jacek Jurecki / Michał Trela i Łukasz Lewandowski / Piotr Białowąs. Po pięciu rundach sezonu obydwie załogi plasują się w 2WD odpowiednio na trzecim i 8. miejscu.

Rywalizacja o kolejne punkty zapowiada się jeszcze bardziej widowisko, ponieważ stawkę wzmocnią jeszcze czołowi zawodnicy Mistrzostw Litwy. Dla Polaków będzie to debiut, a mimo, że bardzo gościnni, na swoich odcinkach specjalnych Litwini na pewno nie dadzą taryfy ulgowej. Do rywalizacji w „ośce” zgłosiło się w sumie 29 załóg, z czego 16 powalczy w RSMP.

Trasa 4. Rally Elektreny to w sumie 16 szybkich odcinków specjalnych, z których najdłuższe liczą ponad 14 km. Pierwszy dzień imprezy to rozgrzewka przed intensywnym sobotnim etapem. W jeden dzień załogi pokonają 98.7 km, a więc blisko 98% całej trasy.

Wiesław Bąk: „Okazji do rywalizacji na szutrze w polskich rajdach nie ma zbyt wiele, a od ostatniego startu na luźnej nawierzchni, w Rajdzie Gdańsk Baltic Cup 2017 minęło 15 miesięcy. Tym bardziej więc rosną emocje przed końcówką tego sezonu.

Elektrenai przyniesie dużo nowości, począwszy od specyfiki nawierzchni, przez odcinki, po litewskich rywali, bo w końcu jesteśmy prawie 850 km od domu. Jesteśmy dobrze przygotowani, a kilometry przejechane na testach wypadły bardzo pozytywnie. Kilka zakrętów wystarczyło, żeby poczuć na nowo frajdę z jazdy na szutrach.

Początek jest wymagający, ale trzymamy kciuki za nasze dwie załogi. Stawka rajdu jest wysoka, ale jesteśmy pełni optymizmu, że Jacek i Michał oraz Łukasz i Piotr zabiorą stąd dobry wynik i cenne doświadczenia. Chcemy też zostawić po sobie pozytywne wrażenie na kibicach z Litwy!”