Home Aktualności Jurecki i Trela gotowi do walki – wysoka stawka Rajdu Rzeszowskiego
Jurecki i Trela gotowi do walki – wysoka stawka Rajdu Rzeszowskiego

Jurecki i Trela gotowi do walki – wysoka stawka Rajdu Rzeszowskiego

0

Już w najbliższy weekend wracają Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski. Czołowka polskich kierowców i pilotów zmierzy się o punkty na trasach Podkarpacia. Rajd Rzeszowski, bo o nim tutaj mowa odbędzie się w tym roku już po raz 27. Na liście zgłoszeń widnieją w sumie 43 załogi. Kibice będą mogli oglądać na odcinkach mocny międzynarodowy skład, bowiem piąta runda Mistrzostrw Polski będzie stanowić jednocześnie 4. rundę Rajdowego Pucharu Europy Centralnej (FIA ERT) i 7. rundę Mistrzostw FIA CEZ w Rajdach. We wszystkich trzech cyklach do rywalizacji zgłosiła się załoga Blachdom Plus EvoTech Rally Team.

 

Jacek Jurecki i Michał Trela powalczą przede wszystkim o punkty w grupie samochodów 2WD, gdzie czeka ich kolejny pojedynek z Kacprem Wróblewskim i Jackiem Spentanym. Po zwycięstwie w „ośce” w 2. edycji Rajdu Śląska, bielska załoga traci do konkurentów 11 „oczek”. W kontekście walki o Mistrzostwo Polski 2WD runda w Rzeszowie może okazać się kluczowa, ponieważ będzie to pierwszy z dwóch rajdów sezonu 2018 punktowany podwójnie. Rozszerzona, dwudniowa formuła przekłada się również na liczbę i długość odcinków specjalnych. Przez dwa najbliższe dni zawodnicy będą mieli do pokonania aż 177 km podzielonych na jedenaście odcinków.

 

Zespół Blachdom Plus EvoTech powalczy także o kolejne punkty w klasyfikacji sponsorskiej, w której aktualnie zajmuje trzecią pozycję.

 

Jacek Jurecki: „W ten weekend po raz szósty zmierzę się z Rajdem Rzeszowskim, a tegoroczny start może okazać się jednym z najważniejszych, ponieważ stawka jest bardzo wysoka. Z jednej strony dużo więcej kilometrów, a z drugiej dwa razy więcej punktów do zdobycia – to sprawia, że niezwykle zacięta walka w 2WD będzie jeszcze trudniejsza. Ty bardziej jednak dziękuje wszystkim partnerom Blachdom Plus, Radex Spółka z o.o. Bielsko-Biała, Ośrodek Wczasowy „Walcownik”, FREZDROM Siedlce, Damos Bramy Garażowe, Autodepol Części Samochodowe, Albud Okna i Drzwi, Firma Pionex dystrybutor chemii budowlanej marki MAX, ASC, EvoTech oraz Peugeot Magurka, że dali nam taką szansę.

 

Minione lata pokazały, że Rajd Rzeszowski, ze swoimi wąskimi, technicznymi i bardzo szybkimi odcinkami, jest niezwykle wymagającym przeciwnikiem. Jesteśmy z Michałem dobrze przygotowani i zmobilizowani do walki, żeby nie zawieźć zaufania jakim nas darzą sponsorzy i kibice. Wierzę, że ten ostatni asfaltowy rajd w sezonie będzie dla całego zespołu pozytywny i przyniesie dobry wynik. Tym czasem zapraszam Was wszystkich do Rzeszowa i trzymajcie kciuki.”