Home Aktualności Niedziela w Banovcach – Cvrcek i Ratajczyk na bis
Niedziela w Banovcach – Cvrcek i Ratajczyk na bis

Niedziela w Banovcach – Cvrcek i Ratajczyk na bis

0

Niedziela w Banovcach nad Bebravou przywitała 108 uczestników wyścigu Autopola Jankov Vršok – 8. rundy GSMP delikatnym deszczem. W tych warunkach najlepiej poradzili sobie Michał Ratajczyk  (Mitsubishi Lancer EVO VII Motrsport) i Jozef Béreš Jr (Ford Escort WRC). Po dłuższej przerwie spowodowanej koniecznością utylizacji rozlanego oleju, już na suchej nawierzchni, na szczycie listy wyników znaleźli się  Waldemar Kluza (Skoda Fabia S2000) i Vereslav Cvrček (Skoda Fabia S2000), wolniejszy o sekundę.

Drugi podjazd treningowy, już przy rosnącym upale, sięgającym 30 stopni, to perfekcyjna jazda Igora Drotara (Skoda Fabia R 5 DTRi), który przed startem deklarował próbę odzyskania swojego rekordu trasy (rekordzistą był przez dwie godziny, do momentu wyścigowego przejazdu Cvrčka). Za Słowakiem uplasowali się najszybszy Polak soboty Michał Ratajczyk oraz Waldemar Kluza.

Zarówno treningi jak i pierwszy podjazd wyścigowy były dzielone: przed startem aut z Grupy E, zawodnicy którzy już osiągnęli metę byli sprowadzani w kolumnę do Parku Serwisowego. Dawało to więcej czasu  serwisantom, a zawodnikom oszczędziło czekania w upale.

Pierwszy podjazd wyścigowy w grupie N należał do Słowaka Petra Jureny, a w grupie A do Szymona Piękosia z BorgWarner Racing Team. Zawodnicy i widzowie znów zobaczyli czerwoną flagę, na domiar złego przerwy w starcie powodowane były także awarią prądu.

Nim nadeszła gwałtowna ulewa,zawodnicy zdążyli zakończyć podjazd. W klasyfikacji generalnej Véroslav Cvrček zszedł poniżej 1 minuty 50 sekund wyprzedzając o sekundę Drotara i ok. 1,5 sekundy Ratajczyka. Na dalszych miejscach zameldowali się Kluza, Łukaszczyk i Stec.

Drugi podjazd wyścigowy na przesychającej nawierzchni to kolejna wygrana Cvrčka, szybszego od Ratajczyka i trzeciego na podjeździe Łukaszczyka. Kluza czwarty, Stec piąty a Drotar ze znaczną stratą dopiero ósmy.

W klasyfikacji końcowej 8. rundy GSMP na najwyższym stopniu podium stanął Cvrček, przed Ratajczykiem i Łukaszczykiem, dopisując także punkty w FIA CEZ.

Ostatecznie Grupa A padła łupem Szymona Piękosia, w Grupie N najszybszy był Karol Krupa, a A/PL Janusz Jania. W kategorii 2 (bolidy) drugie miejsce zajął Paweł Rzadkosz, ulegając Tomasowi Ondrejowi (SVK).

Na 4. rundy przed końcem GSMP nastąpiły rozstrzygnięcia niektórych tytułów mistrzowskich. Biało-czerwone szarfy ubiorą Konrad Biela (klasa E1-2000) i Marcin Wrona (klasa A-2000). Następne rundy mistrzostw już za dwa tygodnie w Sopocie.