Home Aktualności Rafał Kręcioch i Kamil Heller – kolejny mocny duet dołącza do 2WD w Rajdzie Śląska
Rafał Kręcioch i Kamil Heller – kolejny mocny duet dołącza do 2WD w Rajdzie Śląska

Rafał Kręcioch i Kamil Heller – kolejny mocny duet dołącza do 2WD w Rajdzie Śląska

0

Rywalizacja w Mistrzostwach Polski wśród samochodów napędzanych na jedną oś od wielu lat wzbudza ogromne emocje, a sezon 2018 jest pod tym względem szczególnie widowiskowy. Już w najbliższy weekend będziemy mogli śledzić kolejny zacięty pojedynek, w czwartej rundzie RSMP. Kibiców na pewno ucieszy fakt, że na Rajdzie Śląska do 2WD dołączy kolejny niezwykle szybki zawodnik.

Rafał Kręcioch wraca do Peugeota od startu w kwietniowym Rajdzie Memoriał 2018. Reprezentant Automobilklubu Beskidzkiego już po raz drugi stanie na starcie Rajdu Śląska, ale w zeszłorocznej edycji rywalizował w Klasie Gość w stawce rundy okręgowej. Do RSMP wraca po ponad rocznej przerwie, ale mimo, że od dłuższego czasu przerwał regularne starty i pojawia się w zawodach raczej okazjonalnie, to swoimi wynikami skutecznie nie daje kibicom o sobie zapomnieć. Tytuł Mistrza Śląska w Gość 2WD, czy zwycięstwa w „ośce” Rajdu Memoriał 2018 i Rajdu Barbórka 2017 potwierdzają, skuteczność, jaką prezentuje za kierownicą 208-ki.

Zwycięzca Klasy 4F z sezonu 2016 przygotował na ten weekend jeszcze jedną niespodziankę, ponieważ po raz drugi stworzy duet z Kamilem Hellerem, urzędującym rajdowym mistrzem polski. Kręcioch / Heller wystartowali wspólnie w 2014 roku, gdy w Fordzie Fiesta R2 finiszowali na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej 40. Rajd Cieszyńska Barbórka i triumfowali w Klasie 6.

Na dziewięciu odcinkach specjalnych Rajdu Śląska zmierzą się z dziewięcioma rywalami w Klasie 4 i blisko trzydziestoma załogami w samochodach 2WD. Za obsługę Peugeota 208 R2 z numerem startowym  23 odpowiedzialna będzie ekipa EvoTech, długoletni rajdowy partner Rafała Kręciocha.

 

Rafał Kręcioch: „Druga część roku przyniesie na Śląsku kilka wyjątkowych sportowych wydarzeń, a  pierwsze z nich czeka na nas właśnie w ten weekend. Wspólnie z EvoTech rozważaliśmy kilka różnych pomysłów na ten rok, ale cieszę się, że dokonaliśmy właśnie takiego wyboru. Nie doszłoby do tego, gdyby nie ogromne zaangażowanie całej ekipy. Start w pierwszej edycji Rajdu Śląska wspominam bardzo pozytywnie, bo tamto zwycięstwo otworzyło nam drogę do tytułu w Mistrzostwach Śląska. Teraz o zwycięstwo, a nawet podium w 2WD będzie niezwykle trudno, ale nie stawiam sobie też takiego celu. Cała stawka ośki, a przede wszystkim Jacek i Kacper niesamowicie podkręcili tempo, a mają już za sobą trzy wymagające rajdy. Będzie ciężko dotrzymać im kroku, ale sam jestem ciekaw, jak wypadniemy na tle tak wymagającej konkurencji. Od ostatniego startu trochę czasu już upłynęło, ale mam po swojej stronie kilka ważnych atutów. To nie tylko świetny zespół i samochód, ale także doskonały pilot. Cieszę się na kolejną szansę startu z Kamilem, bo wiem, że przyniesie mi to kolejne cenne doświadczenia. Inna sprawa, że mieć na prawym fotelu Mistrza Polski to ogromna mobilizacja.

Przede wszystkim chciałbym mieć ogromną przyjemność z jazdy i rywalizacji, żeby zaliczyć pozytywny start. Odcinki częściowo znam z poprzedniego roku, więc z jednej strony wiem, jakiego wyzwania się spodziewać, a z drugiej pamiętam, jak dużo frajdy nam to dało. Dobrze się czuje na tego typu trasach, więc czekam na to wszystko z dużym optymizmem. Mam nadzieję, że na mecie będę miał co najmniej tak dobry humor, jak teraz, gdy już nie mogę się doczekać startu. Wiem, że to będzie piękne sportowe widowisko, czego życzę e tylko nam, ale też kibicom i wszystkim zawodnikom. Widzimy się na odcinkach.”