Home Aktualności Godula i Nowak otworzą stawkę PPC na odcinkach Rajdu Śląska
Godula i Nowak otworzą stawkę PPC na odcinkach Rajdu Śląska

Godula i Nowak otworzą stawkę PPC na odcinkach Rajdu Śląska

0

Odliczamy ostatnie minuty do rozpoczęcia 2. edycji Rajdu Śląska, która w tym roku połączy rywalizację w aż trzech rajdowych cyklach. Spośród 125 zgłoszeń, najwięcej, bo aż 52 to załogi rywalizujące w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Śląska. Ceremonię startu dla stawki rajdu okręgowego przewidziano na 17:00. Jako piąta w kolejności na rampę na Stadionie Śląskim wjedzie załoga Łukasz Godula / Daniel Nowak.

Duet otrzymał tak wysoki numer startowy dzięki doskonałemu wynikowi, jaki wywalczył w Rajdzie Ziemi Bocheńskiej. Po czwartym miejscu w klasyfikacji generalnej rajdu awansowali tuż za podium klasyfikacji łącznej sezonu 2018. Co równie ważne, przed trzecim tegorocznym startem liderują w Pucharze Peugeota i Citroena.

Walka toczyć się będzie na dystansie 49,2 km, który podzielono na 8 asfaltowych odcinków specjalnych. Pierwsze sportowe emocje czekają już dzisiaj, na dwóch krótkich miejskich odcinkach w centrum Mikołowa i obok chorzowskiego stadionu, do których załogi ruszą w odwróconej kolejności. Wieczorem poznamy pierwszych liderów. Po wygraniu miejskiego epilogu w bocheńskiej rundzie, teraz na Śląsku Godula i Nowak też będą chcieli rozpocząć mocnym akcentem.

Łukasz Godula: „Wynik, jaki osiągnęliśmy w Bochni dał nam dużo pozytywnej energii i z takim też nastawieniem czekamy na dzisiejszy start. Pierwszy występ w Rajdzie Śląska zakończyliśmy na podium w klasie, więc mamy stąd pozytywne wspomnienia. Tym razem celujemy w zwycięstwo i w to, żeby zabrać możliwie jak najwięcej punktów.

Oczywiście chcielibyśmy utrzymać dobrą passę, ale po Bochni mocno pracowaliśmy nad rajdówką. Do Peugeota trafiło nowe zawieszenie, którego niestety nie mieliśmy okazji jeszcze przetestować, dlatego pierwsze zadanie to dobrze wczuć się w samochód na wieczornych próbach.

Liczę na to, że od rana jutro pojedziemy już pewniej i swoim właściwym tempem. Ciężko jest przewidzieć, w jakich warunkach przyjdzie nam walczyć i typować faworyta w PPC, ale razem z Danielem i zespołem damy z siebie 100%. Razem z Bud-Tor, Autotest i GoWest zapraszamy na 2. Rajd Śląska. Do zobaczenia na odcinkach.”