Home Aktualności Ogier i Ingrassia zwyciężyli w Rajdzie Meksyku!
Ogier i Ingrassia zwyciężyli w Rajdzie Meksyku!

Ogier i Ingrassia zwyciężyli w Rajdzie Meksyku!

0

Po raz czwarty w swojej karierze, Sébastien Ogier i Julien Ingrassia zwyciężyli w Rajdzie Meksyku! Dla francuskiej załogi to już drugie, po Rajdzie Monte Carlo, zwycięstwo w tym sezonie! Reprezentanci zespołu M-Sport Ford WRT objęli prowadzenie w rajdzie po czternastym odcinku specjalnym i nie oddali go do samego końca. Po drodze Ogier i Ingrassia byli najszybsi na pięciu odcinkach specjalnych. Triumf w Meksyku pozwolił im powrócić na szczyt tabeli tegorocznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Świata!

Na podium tegorocznego Rajdu Meksyku znaleźli się także Dani Sordo i Carlos del Barrio, którzy na ostatnim odcinku specjalnym przebili oponę. Bezpieczne tempo znajdujących się za nimi Krisa Meeke’a i Paula Nagle pozwoliło Hiszpanom obronić swoją drugą pozycję.

News aktualizowany…

Wypowiedzi po OS 22:

Sébastien Ogier: to fantastyczne! To dla mnie szczególne miejsce. Wiem, że przez naszą pozycję startową, nasze szanse na zwycięstwo były tutaj małe, ale nie poddaliśmy się i mieliśmy świetne auto. 

Kris Meeke: miałem dobry samochód, tempo i pozycję startową, ale nie wykonałem swoje pracy. Nigdy nie byłem tak sfrustrowany trzecim miejscem. 

Andreas Mikkelsen: starałem się jechać czysto i utrzymać dobre tempo. Jestem całkiem zadowolony z tego odcinka. To mogą być dla nas bardzo ważne punkty. 

Jari-Matti Latvala: miałem bardzo dobry feeling. Powiedziałem do mojego pilota, że naprawdę nie mogłem pojechać lepiej. To był dla nas dobty odcinek. 

Esapekka Lappi: na wąskich partiach było dobrze, ale na szerokich radziłem sobie bardzo słabo. W wielu miejscach pojechałem za szeroko i za szybko. Straciłem dużo czasu.