Home Aktualności Rajd Meksyku 2018 (OS 3): Sordo nowym liderem zmagań
Rajd Meksyku 2018 (OS 3): Sordo nowym liderem zmagań

Rajd Meksyku 2018 (OS 3): Sordo nowym liderem zmagań

0

Druga próba pętli to najdłuższy odcinek rajdu – El Chocolate, mierzący w tym roku ponad 31 km. Początkowo trasa wiodła po dość szerokich drogach, które jednak w miarę kolejnych kilometrów stawały się węższe i wznosiły się coraz wyżej. Najlepszy czas uzyskał Sordo, wyprzedzając drugiego Evansa aż o 11,1s! – Naprawdę miło, bardzo mi się to podoba. Starałem się dobrze jechać, a przy tym trochę naciskać, jestem szczęśliwy – mówił Hiszpan, który stał się również nowym liderm rajdu. Trzeci rezultat uzyskał Meeke (+13.3s), a czwarty, świetnie radzący sobie, Loeb (+14,6s). Pierwszą piątkę uzupełnił Tänak (+15,2s). Dalej uplasowali się: 6. Mikkelsen (+15,6s), 7. Ogier (+19,6s), 8. Neuville (+22,1s), 9. Suninen (+28,9s), 10. Latvala (+35,6s), 11. Lappi (+43,9s).

Na odcinku numer dwa zatrzymał się Kalle Rovanperä, rywalizujący w WRC2. Powodem było uszkodzenie chłodnicy. – Po podbiciu na środku drogi była duża skała i uszkodziłem chłodnicę... – mówił Fin.

News aktualizowany…

Wypowiedzi po OS 3:

Neuville: starałem się jak mogłem. Było znacznie lepiej niż poprzednio, ale trochę zmagałem się z balansem samochodu. Nie mamy dobrych ustawień samochodu na te drogi.

Ogier: nie ma dramatu. Nie najłatwiejsza pozycja oczywiście, ale staraliśmy się. Samochód jest w porządku. 

Latvala: mamy problem z zbyt wysoką temperaturą silnika. Możemy to kontrolować, zmniejszając moc, ale musimy zachować bezpieczeństwo. W tej chwili nie możemy iść na sto procent. Musimy być sprytni i nie gotować silnika.

Lappi: dość długi odcinek i niska średnia prędkość. Tak właśnie jest.

Tänak: powolny, śliski, podstępny, gorący odcinek – wszystko razem,

Mikkelsen: jest ślisko, tył samochodu jest wszędzie. Nie najlepsze odczucia. Staram się cisnąć tak mocno jak to możliwe. 

Meeke: zdradliwie. Miałem dwie twarde opony z przodu i są problemy z balansem auta.

Evans: trudno, to na pewno. Jest ślisko, staram się zrównoważyć szybką jazdę z byciem ostrożnym.

Suninen: myślę, że straciliśmy trochę czasu. Po prostu nie mam tempa. Muszę się poprawić.

źródło: Rajdy24.pl