Home Aktualności Sébastien Ogier i Julien Ingrassia zwycięzcami Rajdu Monte Carlo!
Sébastien Ogier i Julien Ingrassia zwycięzcami Rajdu Monte Carlo!

Sébastien Ogier i Julien Ingrassia zwycięzcami Rajdu Monte Carlo!

0

Sébastien Ogier i Julien Ingrassia po raz szósty wygrali legendarny Rajd Monte Carlo – pierwszą rundę WRC 2018! Francuska załoga prowadziła w rajdzie nieprzerwanie od pierwszego odcinka specjalnego, wygrywając po drodze cztery oesy. Ogier i Ingrassia zostali tym samym liderami tegorocznych rajdowych mistrzostw świata!

Ostatni odcinek rajdu przyniósł za sobą wiele emocji. Z trasy wypadł Esapekka Lappi, co kosztowało go ponad pół minuty. Fiński kierowca spadł przez to z czwartej na siódmą pozycję. Thierry Neuville zepchnął Elfyna Evansa na szóste miejsce. Różnica między tymi dwoma zawodnikami wyniosła jedną sekundę. Najlepszy czas na Power Stage’u wykręcił Meeke. Drugi był Neuville (+2,3s), trzeci Mikkelsen (+4,4s), czwarty Latvala (+6,9s), a piąty Ogier (+6,1s).

KLASYFIKACJA GENERALNA PO OS 17:

  1. Sébastien Ogier i Julien Ingrassia (4:18:55,5s, Ford Fiesta WRC ’17)
  2. Ott Tänak i Martin Järveoja (+58,3s, Toyota Yaris WRC)
  3. Jari-Matti Latvala i Miikka Anttila (+1:52,0s, Toyota Yaris WRC)
  4. Kris Meeke i Paul Nagle (+4:43,1s, Citroën C3 WRC)
  5. Thierry Neuville i Nicolas Gilsoul (+4:53,8s, Hyundai i20 Coupe WRC)
  6. Elfyn Evans i Daniel Barritt (+4:54,8s, Ford Fiesta WRC ’17)
  7. Esapekka Lappi i Janne Ferm (+4:57,5s, Toyota Yaris WRC)
  8. Bryan Bouffier i Xavier Panseri (+7:39,5s, Ford Fiesta WRC ’17)
  9. Craig Breen i Scott Martin (+9:06,7s, Citroën C3 WRC)
  10. Jan Kopecký i Pavel Dresler (+16:43,0s, Skoda Fabia R5)

Wypowiedzi po OS 17:

Sébastien Ogier: to był trudny weekend. Na Monte zawsze musisz się mierzyć z trudnymi warunkami, ale tegoroczna edycja była ekstremalna. Nigdy nie tak mocno nie zmagałem się z doborem opon, ale wygraliśmy, jestem bardzo szczęśliwy. Muszę podziękować mojemu zespołowi za kolejne świetne rozpoczęcie sezonu. Wszyscy popełniali błędy. Ja też, ale zrobiłem ich mniej.

Ott Tänak: jestem bardzo szczęśliwy. To wielka ulga zacząć sezon w ten sposób. Zmiana zespołu jest zawsze ekscytująca i nie miałem pojęcia, czego mogę się tu spodziewać. Tutaj bardzo mi ulżyło.

Craig Breen: frustrujący weekend. Nawet teraz zgasiłem auto na nawrocie – na Power Stage’u! Miejscami mieliśmy dobrą prędkość, a wczoraj zmagaliśmy się z naszą pozycją startową.

Bryan Bouffier: to było niesamowite. Nie jestem już młodym kierowcą, ale nauczyłem się tutaj bardzo wiele. Mamy szczęście, ponieważ straciliśmy pierwszy bieg przed odcinkiem podczas grania opon. Nie mogę się doczekać powrotu do tego samochodu.

Thierry Neuville: przejechaliśmy dobry rajd. Szkoda mi czwartkowego błędu, ale takie jest Monte. Wszyscy popełniają błędy. Podium było tutaj możliwe.

Elfyn Evans: daliśmy z siebie wszytko. Jestem zawiedziony.

Esapekka Lapii: straciłem tył samochodu na szutrze. Nie mogę pisać mojego rozczarowania.

Jari-Matti Latvala: Dobrze tu być. Duża presja – w końcu się jej pozbyłem.

źródło: Rajdy24.pl