Home Aktualności Pozytywny występ Rallytechnology w Rajdzie Lausitz
Pozytywny występ Rallytechnology w Rajdzie Lausitz

Pozytywny występ Rallytechnology w Rajdzie Lausitz

0

Zespół Rallytechnology osiągnął metę kolejnego zagranicznego rajdu. Tym razem ekipa z Rybnika wystartowała w wymagającym Rajdzie Lausitz. Po przejechaniu ponad 166 kilometrów oesowych Daniel Chwist i Dariusz Burkat zajęli miejsce w pierwszej dziesiątce tej szutrowej imprezy!

Od początku rajdu przyzwoite tempo prezentowali Tomasz Gryc i Michał Kuśnierz. W swoim pierwszym starcie autem klasy R5 po piątkowych odcinkach specjalnych zajmowali miejsce w czołowej dziesiątce! Niestety postępująca grypa Tomka Gryca spowodowała, że załoga musiała wycofać się z dalszej rywalizacji. W walce o dobry wynik wciąż liczyli się jednak Daniel Chwist i Dariusz Burkat. Załoga Hyundaia i20 R5 z kilometra na kilometr coraz lepiej czuła się na szutrowych odcinkach Rajdu Lausitz, dzięki czemu na koniec mogli się cieszyć z dziewiątego miejsca.

Robert Gabryszewski, szef zespołu Rallytechnology:

Za nami bardzo ciekawy weekend. Po piątkowych odcinkach specjalnych nasze załogi dzieliło zaledwie półtorej sekundy. Tomek jednak już od samego początku rajdu zmagał się z chorobą, dlatego musiał podjąć trudną decyzję o wycofaniu się z dalszej jazdy. Auto klasy R5 wymaga od zawodnika maksymalnego skupienia i świetnej kondycji, co przy takiej chorobie nie jest możliwe. Grypa przechodzi, jednak „wirus R5” chyba w nim zostanie, więc być może zobaczymy go jeszcze na mecie w tym aucie. 🙂 Super jazdę pokazali Daniel z Darkiem. Miejsce w pierwszej dziesiątce we wciąż nowym dla siebie aucie i przy tak szybkich konkurentach to naprawdę dobry wynik! Oby tak dalej!