Home Aktualności Rallylab w oczekiwaniu na rajdowe emocje w Rzeszowie
Rallylab w oczekiwaniu na rajdowe emocje w Rzeszowie

Rallylab w oczekiwaniu na rajdowe emocje w Rzeszowie

0

3 sierpnia 2017 roku będzie kolejną ważną datą w historii polskiego motorsportu. To właśnie wtedy rozpocznie się 26. Rajd Rzeszowski – polska runda Rajdowych Mistrzostw Europy. Na jego trasie już po raz trzeci w swojej karierze stanie dobrze dysponowany Dariusz Lamot z pilotem Jarosławem Hryniukiem.

Odcinki specjalne Rajdu Rzeszowskiego są niewątpliwie jednymi z najbardziej wymagających w Europie. To właśnie dlatego aż 96 załóg postanowiło spróbować tam swoich sił i powalczyć o jak najlepszy wynik. Z takim samym nastawieniem do Rzeszowa pojadą Dariusz Lamot i Jarosław Hryniuk. Załoga Creogram Rally Team nie podchodzi jednak do tego rajdu z marszu. Za nimi intensywne testy, które pomogły im odpowiednio przygotować się rywalizacji z najlepszymi zawodnikami Europy.

Robert Stajer, szef zespołu Rallylab:

Przed naszym zespołem jedno z najważniejszych a na pewno największe wydarzenie tego sezonu. Darek wraz z Jarkiem podchodzą do tego startu bardzo profesjonalnie, jednak przy takim rajdzie trudno będzie pohamować emocje. Trzeba jednak zachować „zimną krew” i pojechać najpewniej jak się da. Z niecierpliwością czekamy na start Rajdu Rzeszowskiego i liczmy na dobrą rywalizację.

26. Rajd Rzeszowski rozpocznie się w czwartek (3 sierpnia), ale ryk silników walczących o najlepszy czas usłyszymy dopiero dzień później. Zmagania rozpocznie OS Grudna, po którym rozegrany zostanie OS Pstrągowa. Zawodnicy pokonają oba te odcinki dwukrotnie, po czym udadzą się na 5-kilometrowy OS Rzeszów. Ostatniego dnia rajdu emocje przeniosą się na odcinki Lubenia, Korczyna i Wysoka, które wyłonią najlepsze załogi.