Home Aktualności Zbigniew Gabryś z Arturem Natkańcem liderami po czterech odcinkach specjalnych!
Zbigniew Gabryś z Arturem Natkańcem liderami po czterech odcinkach specjalnych!

Zbigniew Gabryś z Arturem Natkańcem liderami po czterech odcinkach specjalnych!

0

Zbigniew Gabryś z Arturem Natkańcem prowadzą w klasyfikacji generalnej 45. Rajdu Świdnickiego-KRAUSE po czterech odcinkach specjalnych i pierwszej sobotniej pętli. Załoga Forda Fiesty R5 ma 15,8 sekundy przewagi nad Marcinem Gagackim i Marcinem Bilskim (Skoda Fabia R5). Na trzeciej pozycji, ze stratą dwudziestu sekund do liderów, znajdują się Filip Nivette z Kamilem Hellerem. Załoga Skody doskonale rozpoczęła zmagania i po wygraniu pierwszego sobotniego odcinka specjalnego „Rościszów – Walim” objęła prowadzenie w zawodach. Ich szczęście nie trwało jednak długo. Po błędzie, uszkodzeniu koła i kłopotach z uruchomieniem samochodu na próbie „Miłków – Kamionki” spadli na trzecią lokatę. Różnice nie są jednak duże i kolejne próby zapowiadają się arcyciekawie. W klasie Open N prowadzi Marcin Słobodzian z Jakubem Wróblem. Najszybsza załoga startująca samochodem napędzanym na jedna oś to Jakub Brzeziński z Szymonem Marciniakiem (Citoren DS3) – to równocześnie liderzy klasy 3. W klasie 4 prowadzą Dariusz Poloński z Balbiną Gryczyńską (Peugeot 208).

Zawodnicy Inter Cars podczas dzisiejszego etapu mają jeszcze do pokonania cztery odcinki specjalne.

W Motul Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski trwa równie zacięta rywalizacja. Artur Rowiński z Magdaleną Tokarską w Audi Quattro prowadzą w klasie K5. Liderami klasy K4 jest duet Luty/Gurdziołek. Rafał Ślęczka z Grzegorzem Ślęczką prowadzą w HR+.

Dzisiaj o godzinie 18.00 na Rynku w Świdnicy rozpocznie się Ceremonia Mety dla załóg startujących w Motul Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski.

źródło: www.RajdKrause.pl